לא מאמינה אני שדואו באן!!!

DSC-4957

אין יום כמעט שעובר ואני לא מקבלת איזושהי הודעה היסטרית (בכל שעה אגב) אורי, אני לא מופיעה בהאשתגים יכול להיות שאני שדואו באן? איך בכלל בודקים את זה ולמה זה קורה?כל הפרטים בפוסט.

בואו נגיד ככה, את הפוסט הבא לא היה לי אומץ בחיים לכתוב באינסטגרם עצמו או בפייסבוק. האמת?בשום מקום שצוקרברג קשור אליו 🙂 כשאני חטפתי שדואו באן ממש לפני חצי שנה זה התחיל בזה שנעלמו לי תמונות מהפיד.אבל זה לא חייב להתחיל ככה זה יכול גם להתחיל ביום בהיר אחד ללא שום התראה. פתאום תשימי לב שהעלית פוסט שלא זוכה כלל לחשיפה.

צילמה :נטלי ברנהולץ

אז מה זה שדואו באן?

שדואו באן מתאר מצב בו את הופכת להיות "הרואה ואינה נראית" . את כותבת פוסט, משקיעה בתמונה, מתחת לפוסט כותבת האשתגים, וכשאת נכנסת לפוסט עצמו את פתאום קולטת שאת רואה את כל התמונות תחת אותו האשתג אבל התמונה שלך לא קיימת שם. אם לא מדובר בהאשתג שאלפי ומאות אנשים מהאשתגים אותו ואת עדיין לא רואה את עצמך, סביר להניח שאת שדואו באן. בדרך כלל מה שמעיר את חשדך תהיה העובדה שהתמונה שלך זכתה לפחות חשיפה מתמיד.

אז איך נבדוק את זה?

נלך לאחד ההאשתגים מתחת לפוסט, נבחר אחד שהוא לא מאד נפוץ ויהיה קל למצוא את התמונה שלנו שם. נלחץ על ההאשתג ונראה אם התמונה שלנו מופיעה שם. במידה ולא ואנחנו רוצים לאמת את המצב נמציא האשתג שלא קיים, לצורך העניין אני המצאתי #אוריקראוסלאשדואובאן. האשתג שאף אחד אחר לא מהאשתג, לאחר שכתבתי את ההאשתג מתחת לפוסט או בתגובות אני אלחץ עליו, אם אני שדואו באן לא יופיע לי שם כלום ולא אראה את הפוסט שלי.

למה זה קורה?

בואו נתחיל מזה שאינסטגרם מכחישים את התופעה הזו, זו מעין תופעה ש"אף אחד לא מדבר עליה" לכן סביר להניח שאם תתלוננו לא ממש יטפלו בפנייתכם(אבל אתן מוזמנות לנסות בכל זאת) בכלל באופן כללי באינסטגרם אין ממש שירות לקוחות.

זה ידוע שאינסטגרם נלחמת בבוטים ולכן כל פעולה שלכן שיכולה להתפרש כ"בוט" מסכנת אותך לחטוף שדואו באן ויש לי כמה דוגמאות –

את עושה לך רשימת האשתגים חזקה וכל פעם עושה העתק הדבק של האשתגים?

את משתתפת בקבוצות מעורבות שבהם עושים "לייק פור לייק" על סמך קישורים שנשלחים בוואטס אפ?

את עושה כל מיני תרגילים על מנת להשיג יותר עוקבים ( כגון כל מיני משחקי מעקבים בשרשרת) ?

את כותבת האשתגים שאין להם קשר לפוסט שלך רק כדי לקבל יותר חשיפה?

את משתמשת במספר המקסימלי של האשתגים?

אם ענית לאחת מהשאלות או יותר "כן" את בסכנה לחטוף שדואו באן.

כאמור, אינסטגרם נלחמת בתופעת הבוטים, כל התנהגות חשודה להתנהגות של בוט שנראית כאוטומטית עלולה להחשב כספאם ומסכנת אותך.

חטפתי שדואו באן מה לעשות?

טוב אז החדשות הרעות הן שאין ממש מה לעשות. אינסטגרם אמנם חברת ענק אבל שירות לקוחות שם לא בראש סדר העדיפויות. את יכולה לנסות לדווח על כך, רב הסיכויים שזה לא ממש יעזור. החדשות הטובות הן שגם אם זה נראה לך סוף העולם ושזה לא יעזוב אותך אף פעם זה תמיד עובר, בדרך כלל אחרי שבועיים בדיוק.

אהבת את הפוסט?הוא בטוח יתן ערך לאנשים נוספים מוזמנת לשתף.

רוצה להיות חברה שלי? יש דברים שאני משתפת רק עם חברות

מיני מי? מיני בוגה!

באמצע החורף מחשבתי כבר נדדה ליולי אוגוסט. כשיש משהו שמטריד אותי או שאני פוחדת מפניו אני ממש מדמיינת אותו קורה! גם אם זה רחוק ממני

יש דברים שאני מספרת רק לחברות, רוצה להיות חברה שלי?